LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
AKTUALNOŚCI
Dzień demokracji - debata wyborcza 2006-06-04

Czego powinniśmy wymagać od rządzących Warszawą? Niedzielna debata Partii Demokratycznej przyniosła niespodziewaną odpowiedź: nasi włodarze powinni być przede wszystkim odważni.

Z powodu wypadającej wczoraj 17. rocznicy pierwszych po wojnie wolnych wyborów Demokraci zaprosili czołowych warszawskich polityków, aby dyskutować o warszawskim samorządzie.

- Reformę samorządową przyćmiła transformacja gospodarcza. Baliśmy się, że oddane lokalnym władzom pieniądze mogą być zmarnotrawione. Jednak udało się - samorządy są dziś filarem demokracji - mówił lider Demokratów Janusz Onyszkiewicz.

- Odwaga jest nam potrzebna, aby zachować demokratyczne zdobycze ostatnich 17 lat. To jest w naszych rękach - apelował wybrany w Warszawie eurodeputowany prof. Bronisław Geremek.

Działacze politycznego centrum i lewicy zgodzili się, że obecnym władzom Warszawy odwagi brakuje. - Ekipa prezydenta Kaczyńskiego boi się inwestycji. Nie rozpoczęła nawet budowy mostu Północnego i codziennie obserwuję tego efekt - korkujący się coraz bardziej most Grota-Roweckiego - mówił warszawski poseł SLD Ryszard Kalisz. Hanna Gronkiewicz-Waltz, kandydatka PO na prezydenta Warszawy, uznała, że obecna ekipa boi się inwestowania w formule publiczno-prywatnej. - A jako była wiceprezes EBOiR wiem, że to obniża koszty o blisko 15 proc. i przyspiesza tempo wielkich budów - mówiła.

Marcin Święcicki, kandydat Demokratów na prezydenta Warszawy, również zarzucił obecnej ekipie brak odwagi. Przypomniał, że za jego prezydentury zwrócono prawowitym właścicielom ok. 1 tys. nieruchomości. - Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego reprywatyzacja stanęła - mówił.

Politycy debatowali na otwartym dziedzińcu w parku Traugutta. Podczas wystąpienia Ryszarda Kalisza zaczął padać deszcz. - Nie dziwię, że zgłoszono postulat powołania komisji śledczej ds. pogody. Gdy PiS rządzi, to nawet przemawiać spokojnie nie można - komentował były szef MSWiA.

Jan Fusiecki
Gazeta Stołeczna


Członkowie Stowarzyszenia mieli okazję porozmawiać z politykami o palących problemach warszawskich kupców, w tym o perspektywie likwidacji licznych bazarów i targowisk.


zobacz fotogalerię... powrót do aktualności...