LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
AKTUALNOŚCI
Spotkanie z kupcami z Jarmarku Europa 2006-08-23

23. sierpnia w szkole przy ulicy Białostockiej odbyło się spotkanie zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości z kupcami z Jarmarku Europa. Na spotkanie przybyło ponad 200 osób. Gośćmi spotkania byli radni Warszawy i politycy różnych ugrupowań: Henryk Bosak (SLD), Wiesiek Drzewiecki (klub radnych PIS), Maciej Kuczyński (PIS), Arkadiusz Przybylski (SDPL), Bohdan Sienkiewicz (PO), Marcin Święcicki (PD), a także prezes stowarzyszenia kupieckiego z Bazaru Różyckiego - Zenon Jędra.

Spotkanie było poświęcone prezentacji dokonań Stowarzyszenia w zakresie obrony miejsc pracy kupców z warszawskich bazarów oraz metod działania przydatnych również dla kupców z Jarmarku Europa. Prezes Bożenna Kolba podkreślała, że Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości nie dąży do zdominowania innych organizacji kupieckich czy odebrania im tożsamości, a wręcz przeciwnie - pragnie współpracy z nimi. Przedstawiła do wglądu całą korespondencję Stowarzyszenia z organami władzy lokalnej i instancjami partyjnymi.

W dyskusji przeważały dwa nurty: radni i politycy obiecywali, a kupcy mieli pretensje. I to było do przewidzenia. Kupcy z Jarmarku Europa wielokrotnie podkreślali, że nie czują się reprezentowani przez Polski Klub Gospodarczy i nie są dopuszczani na obrady jego zarządu. Dał się wyczuć konflikt lojalnościowy pomiędzy PKG i OSKiDW, niezawiniony na pewno przez nasze Stowarzyszenie. Wiele z zgromadzonych osób zdecydowało o członkostwie w naszym Stowarzyszeniu, bądź przynajmniej o konsultowaniu swoich poczynań z OSKiDW. W trakcie spotkania padła fundamentalna propozycja powołania "samorządu kupieckiego".
Spotkanie prowadził i notatkę przygotował
Marek Chimiak

zobacz fotogalerię... powrót do aktualności...