LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Jak warszawscy radni sprzyjają kupcom 2006-07-07

Kupcy z blaszanej hali KDT przy Marszałkowskiej mogą w niej handlować do końca 2008 r. - zdecydowali wczoraj radni. Radnego PiS, który nie chciał im iść na rękę, chcieli wywieźć na taczkach.

Dominika Olszewska-Dziobkowska
Gazeta Stołeczna, 7. lipca 2006 r.

Halą zarządza spółka Kupieckie Domy Towarowe. Jej właścicielami są kupcy i miasto. Tydzień temu spółce skończyła się umowa dzierżawy działki, na której stoi blaszak. Ratusz mógł wystawić teren na przetarg. Ale na to nie chcieli się zgodzić kupcy. Zażądali gruntu bez przetargu.

Wczoraj, by przypilnować swoich interesów, tłumnie przyszli na sesję. Na początku było miło. Dwie panie rozdawały apel do radnych z prośbą o poparcie. - Mamy niskie ceny, miłą obsługę, więc na zarobki nie narzekam. Chcę tu pracować do czasu aż wybudujemy obok ekskluzywne centrum handlowe - przekonywała Małgorzata Grabowska, która w blaszaku KTD prowadzi zakład fryzjerski.

Kupcom puściły nerwy, gdy wystąpił radny Piotr Ciompa (PiS) i zaczął przekonywać, że przedłużanie dzierżawy jest dla miasta niekorzystne. - Na taczkę go! - krzyczał, grożąc pięścią, osiłek w podkoszulku na ramiączkach.

- Jeśli kupcy nie dadzą rady wybudować nowego domu towarowego, miasto może stracić grunt. Nie możemy do tego dopuścić. Kupcy dbają tylko o własny interes - nie odpuszczał Ciompa.

- A o kogo mamy dbać, jak nie o siebie? - denerwowali się kupcy.

Pozostali radni bez względu na opcję polityczną byli wyjątkowo zgodni. Wszyscy wsparli propozycję kupców. A każdy klub chciał sobie przypisać zasługi popierania prywatnych przedsiębiorców. - Prawo i Sprawiedliwość zawsze staje w obronie kupców - zapewniał Wojciech Starzyński, szef klubu PiS.

- Musimy tym ludziom pomóc - dodał radny Paweł Czekalski (PO).

I pomogli.

Dzięki wczorajszej decyzji rady kupcy za działkę o powierzchni 10 tys. m.kw. w samym centrum miasta będą płacić tak jak dotąd - 5 mln zł rocznie. Władze stolicy już raz poszły im na rękę. W marcu Rada Warszawy zgodziła się, by nad stacją metra Centrum wybudowali nowy dom towarowy. A teren bez przetargu mają użytkować 30 lat.


wsk powrót...