LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Stadion wreszcie Narodowy 2006-08-03

Dni Jarmarku Europa są policzone! Międzynarodowa mafia straci zyski. Dla uczciwych kupców znajdzie się nowe atrakcyjne miejsce, a warszawiacy będą mieli kompleks sportowy z najwyższej półki.

Łukasz Krajewski, Marcin Kucharzewski
Super Express, 3. sierpnia 2006 r.

Koniec przestępczego kartelu, brudu, zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia - powiedziały nasze władze. Ministerstwo Sportu chce wybudować na jego miejscu Narodowe Centrum Sportu. Plan, żeby Warszawa miała w końcu kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia, ma pełne poparcie PiS. - To ogromne przedsięwzięcie. Projektujemy Stadion Narodowy wraz z całym przyległym kompleksem treningowym, halę sportową, basen olimpijski i zaplecze hotelowe - opowiada poseł Dariusz Olszewski (39 1., PiS) z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.

Koniec umowy z dzierżawcą

- Wystąpiliśmy właśnie z wnioskiem o warunki zabudowy. Na początku przyszłego roku nie przedłużymy umowy z Damisem, firma podnajmującą teren Stadionu - twierdzi Maciej Maciejewski (29 1.), zastępca dyrektora Centralnego Ośrodku Sportu, zarządzającego terenem. Umowa ewentualnie może być przedłużona, ale tylko na część nieruchomości. - Nie zaczniemy wszystkich robót jednocześnie - wyjaśnia Maciejewski.

Nielegalne dochody mafii

Rozwiązanie umowy z Damisem zniszczy międzynarodowy kartel przestępczy, którego dochody Centralne Biuro Śledcze ocenia na 12 mld zł rocznie. - Nielegalna sprzedaż papierosowi alkoholu czy podrabianych płyt oraz odzieży to tylko część mafijnych zarobków. Inne to sprzedaż broni, zlecanie napadów oraz zabójstw, paserstwo, przemyt i podrabianie dokumentów - wymienia funkcjonariusz CBŚ.

Legalnie Stadion zarabia 5 mld zł rocznie. Wielkie targowisko w centrum miasta jest więc drugą pod względem wielkości firmą w Polsce, zaraz po PKN Orlen i tuż przed TP SA. Na stadionie pracują również uczciwi sprzedawcy Dla nich zostanie znalezione nowe i, jak przekonują włodarze, lepsze miejsce.

Rozmowy z kupcami wciąż trwają, ale decyzje o nowej lokalizacji targowiska jeszcze nie zapadły Prace rozbiórkowe mogą zacząć się już w przyszłym roku. Tempo podejmowanych decyzji i rozpoczęcia budowy przyspieszy, jeśli Polska w grudniu zostanie wybrana na organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

powrót...