LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Polo wkracza na południe 2006-08-10

Polomarket połączył się wczoraj z krakowską siecią sklepów ABC, ubiegając holenderskiego Aholda, właściciela supermarketów Hypernova i Albert

Jacek Kowalski
Gazeta Wyborcza, 10. sierpnia 2006 r.

Centrala Polomarketu mieści się w Giebni pod Inowrocławiem (woj. kujawsko-pomorskie). - Tylko nieliczni wiedzą, gdzie to jest - śmieje się prezes Krzysztof Felker. Firma zaczynała w 1997 roku. Wówczas pięciu właścicieli krajowych supermarketów przerażonych ekspansją zachodniej konkurencji i kurczącym się rynkiem zamiast narzekać lub zwijać interesy, postanowiło działać. Połączyli się w jedną firmę - Polomarket. W 27 sklepach zatrudniali wówczas 700 osób. Dziś mają 162 sklepy w całej Polsce, weszli do Warszawy. Felker: - To duży sukces. Tam trzeba bić się o każdą ulicę. Teraz myślą o następnych inwestycjach. Właśnie udało im się domknąć jedną z nich - kupili udziały w upadającej krakowskiej sieci osiedlowych marketów ABC, uderzając tym samym na niezagospodarowane dotąd południe kraju i powiększając liczbę sklepów do 174, a zatrudnionych osób - do 5,5 tys.

- To kolejny etap rozwoju - komentuje prezes Krzysztof Felker, 35-latek ściągnięty w tym roku do Giebni z dużej warszawskiej firmy konsultingowej. - ABC jest w Krakowie znaną marką. Ma sklepy usytuowane na osiedlach, blisko ludzi. To odpowiada naszej filozofii "sklepu sąsiedzkiego". Ile kosztować będzie połączenie - to handlowa tajemnica.

Większość sklepów Polomarket lokuje na osiedlach i w małych miasteczkach. Oblicza, że jego sklepy co miesiąc odwiedza 6 mln osób (Ahold - 8 mln).

Właścicielami Polo jest pięć podmiotów, każdy ma po 20 procent udziałów (w tym m.in. Społem; pozostali to osoby prywatne).

powrót...