LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Borowski zadba o bazary 2006-10-18

Wszędzie na świecie drobni przedsiębiorcy są szanowani i tworzą tkankę miasta. Chciałbym, aby w Warszawie też tak było - ogłosił wczoraj na bazarze Różyckiego kandydat na prezydenta Warszawy Marek Borowski.

Krzysztof Jóźwiak
Gazeta Wyborcza, 18. października 2006 r.

Jego konferencja prasowa odbyła się w dość smutnym miejscu. Bazar chyli się ku upadkowi, większość budek jest zamknięta na cztery spusty, a klientów tyle, co kot napłakał. Na spotkanie przyszło więcej dziennikarzy niż kupców. Borowski oświadczył, że zrobi wszystko, aby drobna przedsiębiorczość w stolicy nie zginęła. I wyliczył, jak zamierza to osiągnąć: * tereny pod bazary trzeba wpisać w plany zagospodarowania przestrzennego; * kupcy powinni mieć możliwość dzierżawienia ich na długi okres; * bazary trzeba wyremontować. Powinna też powstać Rada Przedsiębiorczości składająca się z rzemieślników i drobnych kupców, z którą będzie konsultowana wysokość opłat i czynszów.

W czasie spotkania na bazarze Marek Borowski poruszył także sprawę sprzedaży Fabryki Wódek "Koneser". Zaapelował do ministerstwa skarbu, aby wstrzymał się z jej sprzedażą do czasu wyborów. - Nie powinniśmy w tej kwestii działać pochopnie. Nowe władze Warszawy mogą mieć lepszy pomysł, jak uratować i zagospodarować budynki zakładu - stwierdził.

powrót...