LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Centrum Sportu zamiast straganów 2006-10-27

Premier obiecał przeobrażenie warszawskiego Stadionu X-lecia w Narodowe Centrum Sportu. O planowanej nowej inwestycji pisaliśmy już wczoraj. Ma pochłonąć ponad miliard złotych. - 70 procent środków będzie pochodzić z Totalizatora Sportowego, 20 procent z budżetu Warszawy, reszta z budżetu państwa - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

asop, pap
Dziennik, 27. października 2006 r.

Jego konferencja odbyła się w nietypowym miejscu, bo właśnie na Stadionie X-lecia. Obok premiera wystąpił minister sportu Tomasz Lipiec oraz p.o. prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz.

W ciągu najbliższych czterech lat stadion, dziś za niedbany i znany wyłącznie ze znajdującego się na nim bazaru, ma całkowicie się zmienić. Stragany znikną, w ich miejscu pojawi się trybuna dla 70-tysięcznej publiczności, hala sportowo-widowiskowa na 15 tysięcy widzów oraz pływalnia olimpijska z trybunami mieszczącymi cztery tysiące osób. - Mam nadzieję, że na stadionie będą bite rekordy świata - powiedział Lipiec.

Bazar ma być przeniesiony w inne miejsce. Marcinkiewicz powiedział, że na razie nie wiadomo gdzie, ale trwają w tej sprawie negocjacje z kupcami.

powrót...