LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Stadionowi kupcy także we Włochach 2007-06-13
Jedno z trzech stowarzyszeń działających na Stadionie Dziesięciolecia chce stworzyć przy ul. Instalatorów Polskie Miasteczko Kupieckie.

źródło: Rzeczpospolita, 13.06.2007
Tu jest miejsce nawet dla pięciu tysięcy kupców
źródło: Rzeczpospolita, 13.06.2007

MOL
Życie Warszawy, 13. czerwca 2007 r.

Propozycja handlu na działce przy ul. Instalatorów we Włochach wróciła za sprawą Bożenny Kolby, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości. Tę działkę wojewoda proponował wcześniej wszystkim kupieckim grupom. Nikt się nią wówczas nie interesował. Dziś prezes Kolba chce stworzyć tam Polskie Miasteczko Kupieckie.

- Plan jest od dawna, miałam je urządzić na Białołęce, ale, kiedy okazało się, że tam upatrzył sobie działkę Polski Klub Gospodarczy, zrezygnowałam, by nie robić konkurencji - twierdzi.

Zastrzega, żeby nie łączyć jej pomysłu z przeprowadzką handlu ze stadionu. Czy odmówi więc kupcom, którzy dziś handlują na Pradze, jeśli będą chcieli przyjść na Instalatorów? - Absolutnie nie - zarzeka się jednak.

Kupcy kłopot z miejscem pracy mogą mieć szybciej, niż się jeszcze niedawno wydawało. Bo tak naprawdę Damis, obecny zarządca stadionu, ma pozwolenie na handel do 30 czerwca, a potem jeszcze miesiąc na rozmontowanie targowiska. Z zastrzeżeniem, że w lipcu żadnego handlu nie będzie, bo, jak będzie, Damis zapłaci kary.

- Jeśli Damis nie zostanie dzierżawcą terenu na dodatkowe miesiące, to zabierze wszystko, nawet kostkę, z której są zrobione chodniki albo i przenośne wc. Wszystko rozmontuje i ma do tego prawo. Kto powiedział, że ma zacząć rozbiórkę od korony stadionu? Może wejść na błonia - uważa Cezary Bunkiewicz z PKG, stowarzyszenia któremu szefuje prezes Damisu.

Kupcy ze stowarzyszenia Stadion, skonfliktowanego z PKG, uważają, że to szantaż. Oni nie chcą, by Damis nadal rządził na stadionie. Od jesieni zamierzają się zaś przenieść na działkę przy ul. Radzymińskiej.

- Okazuje się, że prawnie jest możliwe, byśmy kupili ją od resortu rolnictwa bez przetargu - cieszył się wczoraj Łukasz Mianowski ze Stadionu. - Bardzo dziękujemy panu Lepperowi.


Najnowsze artykuły na ten temat:
2005-06-13 wsk Kupcy instalują się przy Instalatorów
2005-06-13 wsk Stadionowi kupcy także we Włochach

wsk powrót...