LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Kupcy instalują się przy Instalatorów 2007-06-13
Ponad tysiąc kupców ze Stadionu Dziesięciolecia chce przenieść handel na ul. Instalatorów we Włochach. Podpisali wstępne porozumienie z firmami, które mają tam hale magazynowe

źródło: Rzeczpospolita, 13.06.2007
Tu jest miejsce nawet dla pięciu tysięcy kupców
źródło: Rzeczpospolita, 13.06.2007

Monika Górecka-Czuryłło
Rzeczpospolita, 13. czerwca 2007 r.

Przeprowadzka na Instalatorów to pomysł Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Przedsiębiorczości, jednego ze stowarzyszeń handlowców ze Stadionu.

Lokalizacja nie jest nowa. Proponował ją wojewoda Jacek Sasin miesiąc temu - wtedy kupcy jej nie przyjęli.- Ale teraz sytuacja się zmieniła. Kupcy się kłócą, a koniec handlu na stadionie coraz bliżej - mówi prezes Bożenna Kolba. Ponownie obejrzeliśmy teren i podpisaliśmy wstępne porozumienie w sprawie wspólnej inwestycji z jego gospodarzami. Miejsce jest prawie gotowe do przeprowadzki.

Przy ul. Instalatorów mieszczą się dwa państwowe zakłady w upadłości: Warszawskie Centrum Materiałów Budowlanych i przedsiębiorstwo kamieniarskie KAM. Zajmują się głównie wynajmem powierzchni handlowych i biurowych. Na 12 hektarach jest pięć hal magazynowych - dwie już puste, z pozostałych najemcy wyprowadzą się za około trzy miesiące. Wczoraj grupa kupców była na wizji lokalnej.

- Jest kanalizacja, prąd, woda, hale i dużo pustego terenu, na którym można inwestować - mówi kupiec ze stadionu Dariusz Lipka.

- Razem z kupcami możemy stworzyć tu park handlowy, nawet z częścią rekreacyjną w rejonie dwóch małych jeziorek - zapewnia Grzegorz Breski, dyrektor firmy kamieniarskiej.

Prezes Kolba przyznaje, że jej marzeniem jest centrum kupieckie, które byłoby miejscem handlu i rozrywki.

- Jesteśmy otwarci na kupców ze stadionu, ale i spoza niego. Mogą zapisać się do naszego stowarzyszenia i przenieść działalność na Instalatorów - proponuje.

Zapał studzi jednak wojewoda. - Rzeczywiście proponowaliśmy teren przy Instalatorów, ale kupcy go nie chcieli. Teraz nie przewidujemy tam handlu - twierdzi.

Szefowie przedsiębiorstw i kupcy zapowiadają jednak, że spotkają się z wojewodą i przekonają go do pomysłu. Twierdzą, że to najlepsze rozwiązanie problemu stadionu.

Wiadomość o podpisaniu umowy przez OSKiDP wzbudziła zdziwienie dwóch pozostałych stadionowych stowarzyszeń. - Nic nie wiemy i nie jesteśmy zainteresowani. My walczymy o Radzymińską. Planujemy spotkanie z Agencją Nieruchomości Rolnych. - mówi Marek Kuśmierz ze stowarzyszenia Stadion, dodając, że pomysł akceptuje wojewoda.

- Oglądaliśmy już teren przy Instalatorów. Jest za mały, nie ma dojazdu, my idziemy na Marywilską, którą proponuje miasto - mówi prezes Polskiego Klubu Gospodarczego Cezary Bunkiewicz.

Czasu jest mało. 30 czerwca kończy się umowa z Damisem. Ministerstwo Sportu przedłuży ją o trzy miesiące, ale chce wyłonić nowego zarządcę. Ofertę złożył ponownie Damis. Popiera go OSKiDP.

Dziś swoją kandydaturę mają zgłosić kupcy ze stowarzyszenia Stadion. Do końca tygodnia właściciel stadionu Centralny Ośrodek Sportu wybierze zarządcę.

Kupcy najbardziej się obawiają o dojazd do planowanego centrum handlu. Al. Jerozolimskie są zakorkowane. Duży ruch panuje na równoległej Grójeckiej i sąsiedniej Łopuszańskiej. Ślepo kończy się ul. Instalatorów, Kupcy liczą jednak, że miasto wybuduje wiadukt nad torami w kierunku Al. Jerozolimskich. Ratusz zapowiadał to przed miesiącem.


Najnowsze artykuły na ten temat:
2005-06-13 wsk Kupcy instalują się przy Instalatorów
2005-06-13 wsk Stadionowi kupcy także we Włochach

wsk powrót...