LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Kupcy ze Stadionu X-lecia przeprowadzają się 2007-07-31

- Dostałem cynk od znajomego, że o północy wchodzi nowy szef. To skrzyknąłem chłopaków i pilnujemy towaru - mówi Siergiej, który na Stadionie Dziesięciolecia handluje butami

Piotr Olechno, Katarzyna Wójtowicz
Gazeta Wyborcza, 31. lipca 2007 r.

Większość kupców w popłochu pakowała wczoraj w nocy towar składowany w budach. - Już dwie okradli przed chwilą Ormianie. Jak tylko usłyszeli, że mamy się pakować, krążą tu jak sępy - opowiada Siergiej. Szybko pakował torby z butami do swojego golfa. - A my się stąd nie ruszamy. Dostaliśmy od miasta obietnicę, że możemy handlować. Co nas obchodzi, że wkracza nowy szef? - irytuje się Heder Ali, Hindus handlujący swetrami i sprzętem AGD. Policjanci wezwani do zabezpieczania terenu mówią, że kupców powinno to obchodzić. - O północy razem z ochroną wchodzi nowy dzierżawca terenu i przejmuje go. 60 policjantów informuje o tym kupców. Będą interweniować, jeśli dojdzie do scysji, ale jeśli będzie spokojnie, to możliwe, że będą na stadionie tylko do północy - mówiła nam wczoraj przed godz. 22 Agnieszka Hamelusz, oficer prasowy policji.

Wczoraj oficjalnie rozwiązano umowę ze spółką Damis, która od 18 lat dzierżawiła teren na stadionie i zarządzała Jarmarkiem Europa. - Od środy nowym operatorem targowiska będzie spółka wyłoniona przez Kupieckie Stowarzyszenie "Stadion". Podpiszemy z nią umowę na dwa miesiące - zapowiada Marcin Roszkowski.

- To tragedia - uważa Cezary Bunkiewicz ze stowarzyszenia kupieckiego Polski Klub Gospodarczy związanego z Damisem. - Decyzja została podjęta za naszymi plecami, choć obiecano nam rozmowy. Władzę nad Jarmarkiem przejmuje stowarzyszenie Stadion, które działa zaledwie od kilku miesięcy.

Ministerstwo się broni. - To był jedyny zgłoszony kandydat oprócz Damisu - utrzymuje Roszkowski.

Handel ma trwać do września. - A może dłużej - oświadczył Marcin Roszkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu. - Wszystko zależy od tego, kiedy rozpocznie się rozbiórka Stadionu Dziesięciolecia. Terminy minister sportu poda dopiero 6 sierpnia.

wsk powrót...