LOGO
foto foto Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości
ul. Bakalarska 11, 02-212 Warszawa
do korespondencji ul.Sękocińska 13 lok.4, 02-313 Warszawa
tel.: (22) 846 07 34, (22) 846 51 79 fax: (22) 868 05 41, e-mail: adres
foto foto
Działalność
wsk nasze cele
wsk aktualności
wsk naszym zdaniem
wsk fotogaleria
Stowarzyszenie
wsk władze
wsk statut, regulaminy
wsk kontakt
wsk jak wstąpić?
wsk nr konta
Warto zajrzeć
wsk media o kupcach
wsk ważne linki
MEDIA O KUPCACH
Kupcy opuszczają Stadion Dziesięciolecia 2007-09-30

Ok. 40 proc. kupców z Jarmarku Europa opuściło w niedzielę przed południem koronę stadionu X-lecia - poinformował PAP b. członek zarządu Polskiego Klubu Gospodarczego Cezary Bunikiewicz. Część kupców rozpocznie przenoszenie straganów dopiero w poniedziałek rano, bo w niedzielę nie pracują.

PAP
Gazeta Wyborcza, 30. września 2007 r.

Handlarze przenieśli swoje stoiska na błonia obok stadionu, w okolice Al. Zielenieckiej. Jak powiedział Bunikiewicz, przenosiny na razie przebiegają spokojnie, kupcy nie protestują.

"Ludzie są już zmęczeni tym ciągłym zamieszaniem wokół targowiska. Chcą mieć jedynie miejsce, w którym będą mogli zarobić na chleb. Większość kupców przygotowała sobie stanowiska na błoniach" - powiedział Bunikiewicz

Kupcy mieli opuścić koronę Stadionu X-lecia do końca września. Miejsce to będzie służyło jako zaplecze budowy Stadionu Narodowego.

Jak informowała wcześniej minister sportu Elżbieta Jakubiak, jest już decyzja przyznająca ministrowi sportu i turystyki działkę przy ul. Radzymińskiej; tam powstanie targowisko, dokąd przeniosą się kupcy ze Stadionu X-lecia. Obiekt, gdzie będą handlować kupcy ze Stowarzyszenia Stadion, ma zostać oddany do użytku wiosną lub latem przyszłego roku.

Jakubiak obiecała, że dołoży wszelkich starań, by budowę zakończono jak najszybciej. Dodała, że będzie to możliwe dzięki zmianom w procedurach zamówień i przepisów dotyczących wydawania pozwoleń na inwestycje związane z mistrzostwami, zawartym w ustawie o EURO 2012. Wojewoda mazowiecki Jacek Sasin zobowiązał się, że jak najszybciej wyda pozwolenie na budowę

Budowa targowiska przy ul. Radzymińskiej w Warszawie, przeznaczonego dla kupców handlujących obecnie na terenie Stadionu X-lecia jest jednym z ośmiu przedsięwzięć związanych z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej, które w pierwszej kolejności zostaną wpisane do rozporządzenia Rady Ministrów i realizowane na mocy ustawy o Euro 2012. Jak wyjaśniła Jakubiak, projekt ten, choć nie dotyczący bezpośrednio mistrzostw, "z pełną świadomością" wpisała na listę priorytetów z uwagi na konieczność "pokojowego" rozwiązania problemu Jarmarku Europa.

Przeciwko przeniesieniu targowiska na Radzymińską protestują mieszkańcy Targówka. Zebrano już 10 tys. podpisów przeciwko budowie.

Działka przy ul. Radzymińskiej o powierzchni ok. 27 hektarów była własnością Skarbu Państwa. Propozycję lokalizacji nowego targowiska dla kupców z Jarmarku Europa w tym miejscu pod koniec maja przedstawił wojewoda mazowiecki Jacek Sasin.

Budowa Stadionu Narodowego, na którym m.in. rozgrywane będą mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 ma rozpocząć się wiosną 2009 roku, a najpóźniej w 2011 roku stadion powinien zostać oddany do użytku. Ma powstać na błoniach Stadionu X-lecia, który nie zostanie wyburzony, lecz przekształcony w wielofunkcyjną halę sportową.

wsk powrót...